ŽENY
MUŽI
DETI
BATOHY

S REŠPEKTOM

Ako to urobiť, aby oblečenie z bavlníkovej plantáže do našich skríň cestovalo čo najšetrnejším, najférovejším a najudržateľnejším spôsobom? V BezPotlače si túto otázku kladieme stále dookola a neprestávame hľadať ešte lepšie cesty k čo najetickejšiej spotrebe. Preto u nás nájdete oblečenie, pri ktorého výrobe sa dbalo nie len na férové podmienky zamestnancov a čo najmenšie dopady na životné prostredie, ale aj na aktívny rozvoj regiónov, v ktorých je vyrábané.

Eticky vyrobené oblečenie nám ale nestačí. Uvedomujeme si, že rovnako dôležité je, aby sa vaše budúce kúsky taktiež skladovali, balili a predávali ekologicky šetrným spôsobom. Preto sa v našich skladoch a na predajniach stále snažíme zvyšovať podiel ľahko rozložiteľných obalov a používať ich tak dlho, pokiaľ nás o svojej rozložiteľnosti naozaj nepresvedčia. Možno ste si už všimli, že ste pri nákupe u nás dostali faktúru e-mailom a k zabaleniu sme vám ponúkli recyklovaný sáčok. Príbeh vášho oblečenia totižto píšete spolu s nami.

Produkty, ktoré spĺňajú tieto certifikáty sú v našej ponuke označené a je možné si ich aj vybrať vo filtri:


GOTS - Global Organic Textile Standard - certifikát organického pôvodu textilu. Zaisťuje, že všetko od žatvy bavlny až k expedícií konečných výrobkov bolo vykonané podľa pravidiel ekologickej a sociálnej zodpovednosti.
Fair Wear Foundation - medzinárodná overovacia iniciatíva venovaná zlepšeniu života robotníkov z celého sveta.
BSCI - Business Social Compliance Initiative - Iniciatíva má za cieľ zlepšovanie spoločenských výkonov dodávateľov, zlepšujúci pracovné podmienky v tovarniach na celom svete.
Fairtrade - spravodlivý obchod. Ľuďom z krajín Afriky, Ázie a Latinskej Ameriky dáva možnosť uživiť sa vlastnou prácou za dôstojných podmienok. Za svoju kávu, kakao alebo banány dostávajú spravodlivo zaplatené , pestujú s ohľadom na životné prostredie a ich deti môžu chodiť do školy.
Organic 100 Content Standard - overuje prítomnosť a množstvo organického materiálu a sleduje priebeh výrobného reťazca od začiatku až po finálny produkt.
Organický textil - Bavlník sa pestuje bez použitia škodlivých chemikálií s cieľom ochrany životného prostredia a použitia bavlny pre zdravotne zaručené nezávadné výrobky. Bez chémie prebieha aj ďalšie spracovanie zozbieranej bavlny, vrátane farbenia.
WRAP - Worldwide Responsive Apparel Production - nezávislá, nezisková organizácia venujúca sa certifikácií zákonnej, humánnej a etickej výroby po celom svete.
Made in africa - Držiteľom loga Made in Africa sú výhradne odevy celkovo vyrobené v partnerskej továrni Mantis v Tanzánii (Východná Afrika) - od bavlny až po hotový odev.
Recyklované materiály - Tieto produkty sú vyrobené z recyklovaných materiálov, napr. Recyklovaná trhaná bavlna, recyklované PET fľaše atď ..
STANDARD 100 by OEKO-TEX® - Celosvetový testovací a certifikačný systém pre textilné suroviny, medziprodukty a konečné výrobky vo všetkých štádiách výroby. Zahŕňa tiež testovanie netextilných materiálov. Cieľom je zabezpečiť, aby výrobok neobsahoval škodlivé látky.